Techinside Google News
Techinside Google News

Temiz enerjiye beklenen destek geliyor!

KOSGEB yeni dönemde yeşil sanayi projesi adıyla lansmana çıkacak olan projesi ile enerji ve sürdürülebilirlik girişimlerine destek verecek

Girişimci İşadamları Vakfı’nın kasım ayı “Girişimci Buluşmaları” kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, KOSGEB’in yeni dönemde hangi girişimlere, nasıl destek vereceğini açıkladı. 

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, yeni dönemde KOSGEB desteklerinin yalınlaşacağını, enerji ve sürdürülebilirlik girişimlerine özel destek verileceğini açıkladı. KOSGEB’in yeni dönemde hangi girişimlere, nasıl destek vereceği hakkında tüm detaylar, videomuzda!

- Advertisement -

KOSGEB destekleri yalınlaşıyor 

İbrahimcioğlu, KOSGEB desteklerinin çok geniş bir yelpazeye yayılmış olduğunu hatırlatarak, yeni dönemde bu desteklerin yalınlaşacağını ve daha kolay erişilebilir olacağını belirtti. 

Teknoloji girişimleri, yeşil enerji ve sürdürülebilirlik için ise ayrıca yeni bir destek programı hayata geçiriliyor. KOSGEB yeni dönemde yeşil sanayi projesi adıyla lansmana çıkacak olan projesi ile enerji ve sürdürülebilirlik girişimlerine 250 milyon dolarlık destek verecek.  Enerji maliyetlerini düşürecek GES projeleri 500.000 dolar üst limite kadar desteklenecek. Yalın dönüşüm ve dijital dönüşüm projeleri de yüzde 70 oranında desteklenecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir