Tesla araçlar üretim hatası ile gündemde

0

Tesla araçlar üretim hatası

Tesla araçlar üretim hatası ile gündeme geldi. Yaklaşık 9.500 araçta tespit edilen bu hatalar, kozmetik ve direksiyon hataları olarak dikkat çekiyor.

Tesla araçlar üretim sorunuyla gündemde

Otomotiv sektörünün dev ismi Tesla, üretim hattındaki sorunlarının ardından bu kez hatalı üretilen araçlarıyla gündeme geldi. ABD’de 9.537 adet araç Tesla tarafından geri çağrıldı.

Geri çağrılan bu araçlardan 9.136 adedi 2016 yılında üretilen Model X olurken, 401 adedi ise Model Y oldu. Tesla tarafından yapılan açıklamada bu araçlar için çeşitli tamirler ve testler yapılacak. Geri çağrılma nedeni ise Model Y araçlarda ön kontrol rotunda yaşanan gevşemeyle birlikte araç kontrol kaybedilmesi olarak görülüyor. Arızanın tespit edildiği 3 araçta sürücünün araç kontrolünü kaybetme riski olduğu da belirtildi. Model X araçlarda ise aracın üst kısmında kozmetik hataların olduğu açıklandı.

Tesla, geri çağrılan araçların tamir ve testleri için kullanıcılardan herhangi bir ücret talebinde bulunmayacak. Tesla’nın vakit kaybetmeden bu konuda önlem alması, daha ciddi sorunlar yaşanmasının önüne geçti. Yapılan açıklamaların ardından Tesla’nın hisse değerlerinde herhangi bir düşüş yaşanmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>