Tesla’nın borçlanma kapasitesi arttı

0

Elektrikli otomobil üretici devi Tesla Inc. yeni projelerini finanse edebilmek için borçlanma kapasitesi artışına gidiyor. Tesla Inc yeni projelerdeki nakit akışı ihtiyacını borçlanarak karşılamayı planlıyor.

Yeni borçlanma kapasitesi 1.1 milyar dolar

Tesla, Ağustos ayında yeni Model 3 sedan üretimini artırmayı hedefliyor. Ancak şirketin bu hedefe ulaşabilmesi için ciddi bir nakit akışına ihtiyacı var. Bazı depo anlaşmaları uyarınca şirket, borçlanma kapasitesini 600 milyon dolardan 1.1 milyar dolara çıkardığını açıkladı.

Model 3 üretiminde yaşanan sorunlar şirketin başına ağrıtmaya devam edecek gibi görünüyor. Tesla 2017 yılının üçüncü çeyreğinde toplamda 1500 adet, sonrasında ise her ay 1500 adet Model 3 üretimini hedeflemişti. Ancak üretim hattındaki problemler nedeniyle bu hedefin çok uzağında kalmış ve üç aylık dönemde sadece 260 adet Model 3 üretebilmişti. Tesla’nın borçlanma kapasitesi artış politikasının müşteri taleplerini karşılamaya yönelik olduğu düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>