Twitter Amplify Bireysel Video Yapımcılara Açılıyor

0

Twitter içerik pazarlamasını sosyal medyaya taşıyan video reklam programı Amplify’ı bireysel video yapımcılara açacağını duyurdu. Son olarak geçen sonbaharda çok sayıda yayıncıya açılan Amplify kişiselleştirilmiş pazarlamaya hız katacak şekilde bireysel yapımcıların da kullanımına sunuldu.

Twitter Amplify programına katılması onaylanan yapımcılar video yayınlamadan önce bir kutuyu işaretleyerek Twitter’da yayın öncesi reklam gösterebilecekler. Video geliri Twitter ile yapımcı arasında bölüştürülecek.

Bu da yapımcıların sadece belirli videolar veya tüm videoları için ön reklam yayınlamaya karar verebileceği anlamına geliyor. Yapımcıları kendine çekmek isteyen Twitter münhasırlık da talep etmiyor. Böylece Twitter’da yayınlanan video reklamları başka sosyal ağlarda veya sitelerde yayınlamak mümkün oluyor.

Twitter’dan Guy Snir konuyla ilgili açıklamasında “Yapımcı gelir programlarımız her ölçekten yapımcılara içerikten para kazanmanın farklı yollarını sunacak ve gelirlerini ölçeklemelerini sağlayacak” dedi.

İlgili yazı: Twitter satışa doğru mu gidiyor?

Twitter ve Niche işbirliği

Twitter bu bağlamda geçen yıl satın aldığı Niche’le birlikte yola devam edeceğini de duyurdu. Paydaşlarının gelir beklentilerini karşılamak için sosyal medya pazarlamasını ücretsiz içerik sosyal ağıyla birleştirmek isteyen Twitter, Niche ile birlikte çalışacak ve video reklamlardan da güç alan pazarlama kampanyaları için markaları sosyal medyadaki etkili kişilere bağlayacak.

Medya stüdyosu

Twitter aynı zamanda video yayınlamak ve görsel içerik geliştirmek için kullanıma sunduğu yeni Media Studio’yu duyurdu. Twitter Amplify kullanıcısı tüm yapımcılara hizmet veren Media Studio bütün videolar, gif dosyaları ve görselleri içeren birleşik medya kitaplığı özelliğini sunuyor. Aynı zamanda tweet zamanlama ve takım yönetimi için yazılım araçları sağlıyor.

Twitter’ın yeni atağı Twitter Anlar özelliğini destekleyerek native reklamların ve Periscope canlı yayınlarının videolarının tekrar çevrime sokulabileceği yepyeni bir tanıtım taktiğine imkan sağlıyor. Aynı zamanda teknoloji odaklı şirketlerin ve diğer markaların çok kanallı pazarlama stratejilerinde online ve offline etkinlikleri birleştirmesini kolaylaştırıyor.

İlgili yazı: Pokemon Go Twitter’ı geçmek üzere

CBS ve Bloomberg ortaklığı

Twitter Amplify video reklam duyurusunun zamanlaması da ilginç. Twitter yeni duyurusunu CBS News, Bloomberg ve Major League Basketball ile yaptığı anlaşmalarının hemen sonrasına denk getirdi. Twitter’ın mikro blog potansiyelini video reklamlarla birleştirmesi ve sistemin birlikte çalışması için düşündüğü Niche gibi diğer açılımlardan da söz etmesi yayıncıları heyecanlandırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>