Walmart ile Tesla savaşı mı başlıyor?

0

walmart ile tesla

Walmart ile Tesla, güneş panelleri konusunda davalık oldu. İki dev şirketin ilişkileri, güneş paneli yangınlarından dolayı gerildi.

Walmart ile Tesla mahkemelik oldu

Elektrikli ve otonom araç alanındaki faaliyetleriyle bilinen Tesla, son yıllarda güneş enerjisi sektörüne yönelik yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Tesla, hem güneş panelleri ile enerji üretiminde hem de bataryalar ile enerji depolama projelerinde inovatif bir yol izliyor.

Tesla, geçtiğimiz aylarda Walmart için 240 mağazaya güneş panelleri kurmuştu. Böylelikle ABD merkezli iki dev şirket, güneş panelleri konusunda önemli bir ortaklığa imza atmıştı.

Ancak kurulumun yapıldığı 240 mağazanın 7’sinde yangın çıkması, iki dev şirketin ilişkilerinin gerilmesine neden oldu. Walmart, bu yangınların Tesla’nın teknik detaylarda yetersizliğinden kaynaklandığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Daha önce Walmart ile Tesla, 45 adet elektrikli kamyonun satışında da anlaşmaya varmıştı. Ancak bu mahkeme durumundan sonra anlaşmanın iptal olup olmayacağı şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>