Yeni 5G IoT standardı sürdürülebilirlik sağlıyor

0

5G IoT standardı

Yeni 5G standardı, farklı endüstrilerin IoT için ultra güvenilir ve yüksek kapsama alanlı ağlar kurmasını ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmasını sağlıyor.

ABI tarafından hazırlanan bir rapor, yeni 5G standardının, şirketlerin IoT uygulamaları için devasa düşük maliyetli ağlar oluşturmasını sağlamak için hücresel 5G ağlarına ve Wi-Fi’ye meydan okuduğunu ortaya koyuyor. Standart, akıllı ölçüm, envanter daralmasını azaltma, işyeri güvenliğini artırma, enerji tasarrufu sağlama ve depo iş akışlarını düzene sokma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, çeşitli avantajlarla endüstriler arasında çeşitli kullanım durumlarında kullanıma izin verir. Ayrıca standart, diğer önemli faydaların yanı sıra büyük ölçekli ağlarda en düşük karbon ayak izini sunar:

♦ IoT bağlantısının demokratikleşmesini sağlayan düşük maliyetli ağ

Sürdürülebilirlik

Otonom iletişim

Paylaşılan spektrum işlemi

Esneklik, sağlamlık ve yerleştirme kolaylığı

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>