Yerli baz istasyonu ULAK, Vodafone şebekesinde hizmete başladı

0

Yerli ve milli üretimin gelişmesine katkıda bulunmak isteyen Vodafone, 150 ULAK baz istasyonunu devreye aldı. Bunun için Karadeniz Bölgesi’ni tercih eden Vodafone, yerli baz istasyonu ULAK ile hizmete başladı.

Yerli bazı istasyonu ULAK Karadeniz’de

150 adet yerli baz istasyonu ULAK Karadeniz Bölgesi’nde devreye alındı. Vodafone bu hamleyle birlikte Türkiye’nin yerlileşme hedefine destek olmak istiyor. Proje ile ilgili Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan da bir açıklama yaptı. Yazılım ve donanım alanında atılacak adımlarla Türkiye’nin teknoloji alanında daha fazla söz sahibi olabileceğini söyleyen Deegan, “Ağustos ayı itibariyle de ULAK baz istasyonlarını ticari şebekemizde devreye almaya başladık. Vodafone olarak, Türkiye’de yerli ve milli üretimi geliştirmeye yönelik çalışmaları ileriye taşımak için ULAK’ın bugünden gelecek teknolojilere hazırlanmasına ve Türkiye’nin yerli ve milli üretim kapasitesinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>