Zoom’un CEO’su başarısının sırrını paylaştı

0

Zoom başarısının sırrı

Zoom’un CEO’su başarısının sırrını CXOTalk’un yeni bölümünde paylaştı. Yuan, halen müşteri toplantılarına katıldığını söyledi.

Zoom’un CEO’su başarısının sırrını müşteri toplantılarına bağladı

Zoom’un kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, misyonunun müşteri mutluluğu yaratmak olduğunu söylüyor. Çzel CXOTalk sohbetinde Yuan, Zoom’un baş döndürücü bir hızla büyümesine rağmen müşterileri nasıl memnun etmeye çalıştığını açıkladı.

Eric Yuan, 2001 yılında daha iyi bir video konferans ürünü oluşturmak gibi basit bir hedefle Zoom’u başlattı. Bugün şirket, dünyanın en tanınmış markalarından biri ve birçok alanla kıyaslandığında en hızlı büyüyen şirketler arasında yer alıyor.

Yuan’ın 2018 yılında yaptığı açıklamada: “Bir iş kurduğunuzda, bir CEO olarak her şeyi yapamazsınız. Çalışanlar mutlu değilse, müşteriler bunu hissedebilir ve mutlu olmazlar. CEO olarak benim için bir numaralı önceliğim çalışanlarımızın mutlu olmasını sağlamak ve daha sonra müşterilerimize mutluluk verebilmeleri” ifadelerini kullanmıştı.

CXOTalk’ın 709. bölümünde Eric Yuan, Zoom’da müşteri başarısının anahtarlarını paylaştı. Bu açıklamalar Yuan’ın Zoom’un başarısıyla ilgili en son ifadeleri oldu.

Yuan: “COVID-19 pandemi krizinden önce Zoom, kurumsal, ticari ve devlet müşterilerine hizmet vermek için inşa edildi. Ancak geçen yıldan beri birçok yeni tüketicimiz oldu. Sadece işletmeye mutluluk sağlamakla kalmıyoruz, aynı zamanda bu yeni kullanım durumlarını benimsemek ve onlar için daha fazlasını yapmak istiyoruz. İlk olarak, her şeye müşteri perspektifinden bakmalıyız. Bu bir numara. İkincisi, çok sayıda yeni kullanıcımız olduğu için her şeyi açık ve şeffaf tutmamız gerekiyor. Onlarla paylaştığımızdan ve neden bir değişiklik yapacağımızı ve neden planlarını veya bir sonraki sürümü, sonraki sürümü yükseltmeleri gerektiğini onlarla paylaştığımızdan emin olun. Onlarla iyi iletişim kurmamız gerekiyor çünkü birçok yeni kullanıcı ilk kez tüketici oluyor. Bu ikinci şey” dedi. Yuan ayrıca kendisinin müşteri toplantılarına katılmaya devam ettiğine de dikkat çekti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>