AloTech’ten, Teknosa’ya çağrı merkezi dokunuşu

0

call_centerGoogle’ın dünyaya örnek gösterdiği, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine de çağrı merkezi hizmetleri veren AloTech, 5 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan 3. Call Center Zirvesi’nde Teknosa’ya verdikleri hizmeti anlattı.

Türkiye’nin en büyük bulut çağrı merkezi hizmetlerini sunan AloTech zirvede, Teknosa’nın çağrı hizmetlerinin altyapısını nasıl kökten değiştirdiğini açıkladı.

AloTech: İnternetin olduğu her yer bize çağrı merkezi

AloTech Operasyonladan sorumlu yönetici ortağı Birkan Babakol zirvede yaptığı konuşmada, şirketlerin bu sistemi hemen yarın kullanmaya başlayabileceklerini ve bunun için internet bağlantısı olan bir bilgisayar ve mikrofonlu bir kulaklığın yeteceğini söyledi. Babakol, “İnternetin olduğu her yer bize çağrı merkezi. 30 dakikada bir çağrı merkezini devreye alabiliyoruz, bir müşteri temsilcisini 30 dakiada eğitebiliyoruz.” dedi.

Teknosa’nın çağrı merkezini buluta taşımayı 1 Nisan’da tamamlamayı planladıklarını ancak Teknosa’dan gelen istek üzerine bu değişimi 1 Şubat’a çektiklerini belirten Babakol, burada bulut teknolojisi üzerine kurulu sistemlerinin avnatajının devreye girdiğini vurguladı.

Teknosa’nın kendilerinden istediği değişimin konvansiyonel çözümler ile çok kolay olmadığının altını çizen Babakol konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Teknosa’nın 6 tane çağrı merkezi aynı anda devreye girecek.7.si ile entegrasyon yapılacak. Sadece Teknosa’dan da bahsetmiyoruz. Kliksa ve İklimsa’dan da bahsediyoruz. Kesinti olmayacak. Bu arada sesli yanıt sistemleri var. Kredi kartı ile işlem entegrasyonu var. Böylesine kompleks bir dönüşüm vardı önümüzde. Gerekli incelemelerden sonra bu değişimi bir gecede hayata geçirecek bir plan yaptık. Planı uyguladık ve sistem çok hızlı bir şekilde devreye girdi. Superonline’daki bir arkadaşımız önce Sabancı Center’da bulunan 444’lü PRI hattı  daha sonar Teknosa genel müdürlükteki bir PRI hattı buluta yönlendirdi ,ve dönüşüm bitti.”

Teknosa: Çağrı merkezi hizmetlerimiz tıkanmıştı

Zirvede söz alan Teknosa Müşteri Hizmetleri Müdürü Gökhan Paçalı ise çağrı merkezleri için ihtiyaç duydukları desteği ve bakımı alamadıklarını bundan dolayı problemler yaşamaya başladıklarını belirterek sistemin artık bir yerde tıkandığını söyledi.

“6 tane çağrı merkezi yönetiyoruz. Dolayısı ile birden fazla çağrı merkezi olan bir yapıda çalışıyoruz.” diyen Paçalı konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Teknosa’nın altyapısı ne kadar iyi olsa da destek daha önemli hale geliyor. Geçen süre içerisinde istediğimiz desteği ve bakımı alamadık, çok problemler yaşadık. Bir yerde tıkandık ve yeni bir yatırım için de bütçemiz yoktu. AloTech’in kullandıkça öde modeli ile bakıma veya IT gereksinimlerine ihtiyaç duymadan hizmetlerimizi yürütebilir duruma geldik.”

AloTech: Tamamen yerli bir platformuz

Şirketlere çağrı merkezi hizmetlerini bulut teknolojisi üzerinden sunduklarını ifade eden Babakol, “Şirketlerin yazılım ve donanıma yatırım yapmalarına gerek kalmıyor. Bu platform Türkiye’de geliştirdiğimiz ve her şeyi bize ait bir platform. Verdiğimiz bu hizmetle 5-6 ay gibi kısa bir sürede %100 büyüdük. Türkiye dışında İngiltere, Almanya, Hollanda’da da operasyonlarımızı kısa süre içerisinde başlatacağız.” dedi.

Kasım 2014’te Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UK Trade & Investment) tarafından düzenlenen GREAT Startup Yarışması’nda “Anadolu’nun Teknoloji Girişimi” seçilen AloTech bir ay gibi kısa bir süre sonra “Endeavor Girişimcisi” ödülünü almıştı. İnternet devi Google da bu yıl AloTech’in bulut teknolojisini kullanarak hayata geçirdiği hizmetini dünyaya örnek çalışma olarak göstermişti.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>