Amazon güvenlik kameraları davalık oldu!

0

Amazon güvenlik kameraları

Amazon güvenlik kameraları nedeniyle davalık oldu. Amazon’un güvenlik kameralarının hacklenmeye açık olduğu iddia edildi.

Amazon güvenlik kameraları mahkemede incelenecek

Amazon, 2018 yılının Şubat ayında ev güvenlik sistemleri üreten Ring şirketini 1 milyar dolara satın almıştı. 2015 yılında bu alanda faaliyet gösteren Ring, satın alma sonrasında Amazon bünyesinde faaliyetlerine devam etmekteydi.

Ancak Amazon, dönem dönem güvenlik kameraları nedeniyle mahkemelik olabiliyor. Son olarak evinde bu güvenlik sisteminden bulunan John Baker Orange isimli bir kullanıcı, çocuklarıyla basketbol oynarken kameranın uzaktan bir hacker tarafından hareket ettirildiğini iddia etti.

Bu olayın yaşanmasının ardından Amazon, Ring şirketini kendi güvenliğini sağlamadığı gerekçesiyle mahkemeye şikayet etti. Açılan davanın değerinin ise 5 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Mahkemeden nasıl bir karar çıkacağı, şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>