Amazon teslimatlar için strateji değiştiriyor

0

Amazon teslimatlar

Koronavirüs salgını nedeniyle Amazon teslimatlar için strateji değiştiriyor. Amazon, yüksek riskli bölgelerde acil ihtiyaçlar dışında hizmet vermeyecek.

Amazon teslimatlar için önlem alıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle insanların dışarıya daha az çıkması, e-ticaret sektöründeki talebi artırdı. Birçok e-ticaret şirketi, siparişlere yetişmekte bir hayli zorluk yaşıyor.

Ayrıca depolarda çalışanlar ve kuryeler de artan bu talep nedeniyle daha fazla risk altında kaldı. Amazon bu nedenle kısa süreli de olsa yeni bir uygulamaya gidiyor. Amazon’un aldığı karar kapsamında, yüksek risk grubunda olan İtalya ve Fransa’da gıda ve hijyen malzemeleri dışında teslimatlar yapılmayacak.

Sadece gerekli veacil ürünlerin kargolanmasıyla, çalışanların daha az risk altında kalması hedefleniyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan rapora göre, şimdiye kadar Avrupa’daki 5 Amazon çalışanın koronavirüs testi pozitif çıktı. Hatta İtalya’daki çalışanlar Amazon’un kendilerini enfeksiyondan korumak için bir girişimde bulunmadığını da açıklamıştı. Koronavirüs salgını, teslimatları ve e-ticareti de etkilemeye devam edecek gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>