Apple, BuddyBuild’i satın aldı

0

Kanada’da kurulu olan uygulama geliştirme servisi BuddyBuild, Apple tarafından satın alındıklarını ve artık Apple ekibinin parçası olarak çalışacaklarını duyurdu.

Apple uygulama geliştiricileri hedef alıyor

Uygulama geliştirme ekipleri için iş süreçlerinin devamlılığını sağlayan ve projelerin GitHub, GitLab ve BitBucket üzerinde yayınlanmasını sağlayan bir platform olarak hizmet veren BuddyBuild, Apple satın almasından sonra Android projelerine destek vermeyi keseceklerini de açıkladı. Apple daha önce benzer bir hizmet veren TestFlight platformunu da satın almıştı.

Apple’ın Xcode mühendislik ekibinin parçası olarak çalışmaya devam edecek olan BuddyBuild ekibi iOS geliştiricileri için yeni araçlar ve ara yüzler oluşturmaktan sorumlu olacak.

BuddyBuild’in Android desteği 1 Mart’tan itibaren son bulacak ve platform sadece iOS’a yönelik hizmet vermeye devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>