Apple’ın tasarımcısı işinden ayrıldı!

0

Apple’ın tasarımcısı

Apple’ın tasarımcısı efsane isim Jony Ive, şirketteki görevinden ayrıldığını açıkladı. Ive, ayrılık kararı aldığını daha önce belirtmişti.

Apple’ın tasarımcısı kim olacak?

Apple’ın ön plana çıkmasını sağlayan en önemli etkenler arasında, ekibinin uzun yıllardır şirkete gösterdiği bağlılık yer alıyor. 1992 yılında Apple’a katılan ve 1996’dan bu yana tasarım ekibine liderlik yapan Jony Ive da bu isimler arasında yer alıyor.

Ancak Ive, kısa bir süre önce Apple’dan ayrılık kararı aldığını açıklamıştı. Şirketin iMac, iPod ve iPhone gibi en bilinen ürünlerinin tasarımlarına imza atan Ive’ın ayrılmasının, şirketi olumsuz etkileyeceği düşünülüyor.

Ive’ın ayrılık kararı almasının arkasındaki nedenin ise LoveFrom isimli kendi tasarım şirketini kurma isteğinin olduğu belirtiliyor. Yani Ive’ın kendi tasarım şirketi ile çalışmalarını devam edeceğini söyleyebiliriz. Ive’ın kendi tasarım şirketiyle ünlü markalara danışmanlık vermesi pek de sürpriz olmayacak.

Apple CEO’su Tim Cook ise Apple’ın, Ive’ın yeteneklerinden yararlanmaya devam edeceğini söyledi. Ive’a kurduğu ekip ve yaptığı tasarımlar için ayrıca teşekkür edildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>