Brezilya ulusal IoT stratejisini başlattı

0

Brezilya hükümeti, nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerinin ülkede yaygınlaşması için ulusal bir strateji başlattı. Brezilya’nın IoT stratejisi dört temel alanda yoğunlaşıyor; akıllı şehirler, sağlık, ziraat ve üretim. Plana göre bu politikaların 2018-2022 yılları arasında uygulanacağı ön görülüyor.

Geçtiğimiz hafta São Paulo’daki Futurecom konferansında başlatılan stratejiyle “Nesnelerin İnterneti: Brezilya için bir Eylem Planı” başlıklı bir çalışma yapıldı. Çalışma, Brezilya Ulusal Kalkınma Bankası (BNDES) tarafından finanse edildi ve danışmanlık firması McKinsey liderliğindeki bir konsorsiyum tarafından gerçekleştirildi.

Çalışmada nüfusun yaşam kalitesinde ve sürdürülebilir kalkınma konularında sunulan hizmetlerde teknolojinin kullanımına odaklanıldı.

Ulusal ve uluslararası GAP planı, kamu ve özel hizmet modernizasyonunda, beceri ve girişimcilik ve yeniliğin geliştirilmesinde önümüzdeki yıllarda IoT’nin ön planda yer almasını umuyor. Accenture tarafından geçen sene yapılan bir rapora göre Brezilya, IoT ortamına dayalı teknolojilerden ekonomik etki yaratma kabiliyeti açısından önemli zorluklarla karşı karşıya bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>