Computex 2020 etkinliği ertelendi

0

Computex 2020 etkinliği

Bilgisayar dünyasının merakla beklediği Computex 2020 etkinliği ertelendi. Computex 2020’nin ertelenme nedeni ise koronavirüs salgını oldu.

Computex 2020 etkinliği koronavirüs nedeniyle ertelendi

Bu yıl koronavirüs salgını, küresel ve ulusal ölçekte birçok etkinliğin ertelenmesine neden oldu. Google, Microsoft gibi teknoloji devleri de düzenleyecekleri etkinlikleri iptal ederek, daha ileri bir tarihte gerçekleştireceklerini duyurmuştu.

Koronavirüs nedeniyle ertelenen etkinlikler arasına Computex 2020 de katıldı. Tayvan’da düzenlenecek olan etkinlik, Tayvan hükümetinin koronavirüs salgını için aldığı önlemler nedeniyle ertelendi.

Tayvan’da çeşitli bilim kurulları, aşı ve ilaç için yürütülen çalışmalar neticesinde 2020 yılı üçüncü çeyreğinde bu salgının kontrol edilebilir olacağını söylüyor. Bu da Computex 2020’nin 2020’nin üçüncü çeyreğinde yapılma ihtimalini artırıyor.

Şimdilik Computex 2020 için net bir tarih verilmedi. Ancak ertelenen tüm bu etkinliklerin koronavirüs salgınının bitmesiyle peş peşe yapılmasını ve teknoloji etkinliklerine duyulan özlemin giderilmesini umuyoruz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>