Drone tehdidi şimdi de Dubai havalimanında

0

İngiltere’nin en büyük havalimanlarının, drone tehdidi nedeniyle günlerce kapanması ve yolcuların içeride mahsur kalması henüz unutulmamıştı ki şimdi de Dubai havalimanında drone alarmı verildi.

Yarım saat kapandı

Dünyanın en işlek üçüncü havalimanı olan ve her an sayısız uçağın inip kalktığı Dubai’de havalimanı çevresinde uçan drone’ların tespit edilmesi, limanın bir süre kapanmasına neden oldu.

Dubai’de de, pek çok ülkede olduğu gibi, drone’ları havalimanı çevresinde uçurma yasağı bulunuyor. Bu kez yaşanan drone krizinin 30 dakika sürmesi, drone’ların bölgede yasalardan ve sorunlardna habersiz amatör drone sahiplerinden kaynaklandığını düşürdü.

Ancak İngiltere’de yaşanan olayda, sahipleri tespit edilemeyen drone’lar sadece yarım saat uçuşa yetecek şarjları olmasına rağmen, günler boyunca bölgenin farklı noktalarında kendini gösterip havalimanında kasıtlı bir sabotajı hedeflediklerini ispatlamışlardı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>