Elon Musk ile Amazon arasında gerginlik!

0

Elon Musk ile Amazon

Katı tutumuyla ön plana çıkan Elon Musk, yeni bir tartışmaya neden oldu. Elon Musk Amazon için eleştiriler içeren tweetler attı.

Elon Musk ile Amazon gerginliği

Son günlerde Elon Musk, tartışmaların odağında yer almaya devam ediyor. Musk, zaman zaman attığı tweetler ile yeni eleştirilere neden olabiliyor.

Elon Musk Twitter’ı bıraktığını ve artık kullanmayacağını belirtmişti. Ancak Musk’ın Twitter diyeti sadece 2 gün sürdü. Sosyal medya platformuna geri dönen Musk, tartışmalarla da gündeme gelmiş oldu.

Alex Brenson’ın satıştan kaldırılmasına yönelik eleştirilerde bulunan Musk, Amazon’un parçalanma zamanında olduğunu belirtti. Ayrıca sektörde tekelleşme konusuna da dikkat çeken Musk, bunun kötü olduğunu söyledi.

Musk’ın attığı tweetler’in aldığı etkileşimin çok fazla olması, Amazon’un bu konuda hemen geri adım atmasına neden oldu. Yazara mail gönderen Amazon, kitabın yanlışlıkla satıştan kaldırıldığını belirtti.

Musk’ın Amazon’a yönelik bu şekilde bir tepki göstermesinin, SpaceX ve Blue Origin arasındaki kıyasıya rekabetten kaynaklandığı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>