Elon Musk, Model 3’ün çıkış tarihini açıkladı

0

Tesla’nın uzun zamandır beklenen, “düşük fiyatlı” elektrikli otomobili Model 3’ün piyasaya çıkış tarihi kesinleşti.

Tüm yasal izinleri tamamladıklarının altını çizen Musk, aracın 7 Temmuz Cuma gününden itibaren yollara çıkabileceğini duyurdu. Ancak Musk, ilk 30 müşteriye aynı anda teslimat yapabilmek için çıkış tarihini 28 Temmuz olarak belirlediklerinin altını çizdi. Böylece, Model 3’ü satın almak için ön ödeme yapan ilk 30 kişi 28 Temmuz günü araçlarını teslim alabilecekler. Bu teslimat sırasında ise büyük ihtimalle medyanın ilgisini çekecek önemli bir basın lansmanı da yapılacak.

Tesla Model 3’ün kalan siparişleri ise bu teslimatın ardından hızla bitirilecek. Üretim hızı artarak devam edecek. Ağustos ayı boyunca sadece 100 otomobil fabrikadan çıkacak ancak Eylül’de bu sayı 1500 olacak. Ekim’de ise 20 bin sayısına ulaşılacak. 

Model 3 ile beraber Tesla artık fiyat olarak benzinli araçlarla rekabet edebilecek bir fiyat politikasına sahip olacak. Araçlar, tek şarjla şehirler arası yolları kat edebilecek yeteneğe sahip olacak ve Model 3’ler sayesinde şehirlerdeki elektrikli araç sayısı arttıkça, şehir yönetimleri ve yatırımcılar, elektrikli araçların şarj ihtiyaçlarına uygun çözümleri de şehir alt yapısına entegre edecekler. Dolayısıyla, Model 3 için elektrikli araç devriminde önemli bir adım yorumu yapılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>