Facebook, medya kuruluşlarından haraç kesmeye mi hazırlanıyor?

0

Facebook, sosyal medya servisini okur kazanmak için kullanan medya kuruluşlarına “kazancınızı benimle paylaşacaksınız,” demeye hazırlanıyor.

Sosyal medya devinin yeni planına göre, Facebook’ta haber yayınlayan medya kuruluşları bundan sonra Facebook’a ücret ödemedikleri taktirde haberleri takipçilerin Haberler sayfasında değil, Keşfet isimli yeni bir sekmede yayınlanacak. 

Facebook yeni uygulamayı şimdiden altı ülkede test etmeye başladı. Bu ülkelerde Facebook, takipçilerine haber içeriği gönderen kurumlardan, ücret ödemeyenlerin paylaşımlarını Keşfet sekmesine yönlendiriyor.

Öte yandan bu uygulamanın kullanıcılardan tepki alma ihtimali de bulunuyor zira kullanıcılar, Facebook’u sosyal ajandaları olarak kullanırken, takip etmek istedikleri haber /medya kuruluşlarının duyurularını da Haberler sayfasında zahmetsizce görme şansını kaybetmiş olacaklar.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>