Ford yapay zeka şirketine 1 milyar dolar yatırdı

0

ABD’li otomotiv üreticisi Ford, Silikon Vadisi temelli bir start-up olan Argon AI’nin çoğunluk hisselerini satın aldı.

Argon AI için 1 milyar dolar ödeyen Ford böylece otonom sürüş teknolojileri alanında önemli bir avantaj elde etmiş oldu.

Ford’un açıklamasına göre, satın almanın ardından, otonom sürüş alanında çalışan Ford mühendisleri ile robotlar konusundaki çalışmaları ile öne çıkan Argon AI’nin çalışanları aynı ekipte çalışacaklar.

Sadece birkaç ay önce kurulan şirket

Argon AI, sadece birkaç ay önce, Google’ın otomobil çalışmalarında kendini tanıtan Bryan Salesky ve Uber mühendisi Peter Rander tarafından kurulmuştu.

İki şirketin yöneticileri satın almanın tam fiyatlaması hakkında bilgi vermekten kaçındılar ancak “1 milyar doların üzerinde” olduğunun altını çizdiler. Böylece sadece birkaç ay önce kurulmuş olan bir start-up’ın 1 milyar doların üzerinde satılmasıyla Silikon Vadisi’nde yeni bir rekor kırılmış oldu.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>