Techinside Google News
Techinside Google News

From Your Eyes teknoloji ile görme engelliler için yerli uygulama!

%%excerpt%%

From Your Eyes, yerli girişim firması ile görüntü tanıma teknolojiyle inovasyon getirmeyi amaçlayan bir SAAS çözümüdür. Kendi yapay zeka modelini geliştirilen mobil uygulama olarak oldukça kullanışlı. Sizler için bu girişimin kahramanları ile konuştuk.

From Your Eyes teknoloji ile görme engelliler için yerli uygulama!

- Advertisement -

From Your Eyes’a ulaşmak için buraya tıklayın

Görme engelli kullanıcılara hem hızlı hem de nitelikli bir görsel açıklama hizmeti sunmaktadır.Uygulamaya yükledikleri görseller AI tarafından betimlenmekte ve kullanıcılar geliştirilmesini talep ederse, betimleyiciler tarafından iyileştirmektedir.

Görme engelli kullanıcılar anlık olarak bir fotoğraf çekebilirler veya mevcut kitaplıklarından bir görseli uygulamaya yükleyebilirler. Görsel uygulamaya yüklendikten sonra görme engelli kullanıcıya yapay zeka tarafından geliştirilen taslak bir betimleme (Görsel açıklama) iletilir. Görme engelli kullanıcı bu taslağın iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyorsa, bunu tek bir tuşla gönüllülere gönderebilir. Betimlemeyi iyileştirecek gönüllünün yapması gereken görsel ve taslak arasında karşılaştırma yaparak taslağı iyileştirmek ve görme engelli kullanıcıya geri göndermektir.

Bu şekilde süreç tamamlanır. Makine öğrenmesi sayesinde taslaklar üzerinde gönüllülerin yaptığı iyileştirmelerle kullanıcılara iletilen ilk betimlemelerdeki verimi arttırmayı, böylelikle de gönüllünün iş yükünü minimuma indirmeyi hedefliyoruz. FYE bu yönleriyle dünyadaki benzerlerinden ayrılan ücretsiz bir asistan teknoloji.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir