Techinside Google News
Techinside Google News

Google Chrome alternatifi tarayıcılar

Google Chrome alternatifi tarayıcılar, bu alanda tekelleşmenin önüne geçilmesini sağlıyor. Chrome ile kıyaslayabileceğiniz birçok iyi seviyede tarayıcı mevcut.
- Advertisement -

Güvenli ve rahat bir web taraması için güvenilir bir tarayıcının şart olduğu inkar edilemez. Ayrıca Google Chrome’un en popüler olduğu da bir sır değil. Ancak, kurulumun uygun bir seçenek olmayabileceği bazı durumlar vardır . Örneğin, bu tarayıcının kaynağa aç olduğu biliniyor. Ayrıca gizliliğiniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak isteyebilirsiniz. Durum ne olursa olsun, pek çok iyi Google Chrome alternatifi var.

Google Chrome alternatifi tarayıcı listesi

Listemizde ilk sırada Brave var. Bu Google Chrome alternatif tarayıcısı gizliliği ciddiye alır. Bu, reklamları engellemenin ötesine geçiyor; tüm reklam ekosistemini bozuyor. Brave, ilgileri için kullanıcıları BAT (Temel Dikkat Tokenları) ile ödüllendiriyor. Favori web sitelerinize ve içerik oluşturucularınıza doğrudan tüyo vermek için kullanılabilecek bir kripto para birimidir. Bu yenilikçi yaklaşım kullanıcılara güç veriyor ve daha sürdürülebilir bir çevrimiçi deneyimi teşvik ediyor. Ancak Brave sadece ödüllerle ilgili değil. Chrome (Chromium) ile aynı temel üzerine inşa edilmiştir. Bununla Brave, gelişmiş gizliliğin ek avantajıyla birlikte tanıdık bir his sunuyor.

Maceramızın bir sonraki adımı, kullanıcı gizliliğinin temel prensibi üzerine kurulmuş bir tarayıcı olan DuckDuckGo. Araya giren reklamlardan ve aralıksız takipten bıktınız mı? DuckDuckGo arkanızı kolluyor. Bu Google Chrome alternatifi, izleyicileri varsayılan olarak engeller. Bu yalnızca web sitelerinde değil, aynı zamanda e-postalarda ve uygulamalarda da geçerlidir. Bu, çevrimiçi deneyiminiz üzerinde kontrolü size geri veriyor. Verilerinize göre sonuçları kişiselleştiren arama motorlarının aksine DuckDuckGo, arama terimlerinize göre tarafsız sonuçlar sunar. Hedefli reklamcılığa veda edin ve uygun bir arama deneyimine merhaba diyebilirsiniz.

Google Chrome ile aynı temele sahip olan Chromium tarafından desteklenen Edge, bazı heyecan verici değişikliklerle tanıdık bir deneyim sunuyor. Taramanızı kişiselleştirmek için yapay zeka kullanıyor. Bu sayede, basitleştirilmiş bir arayüz ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış Bing arama sonuçları sunar. Bunu, Bing’in öngörülerinin kusursuz bir şekilde entegre edildiği modern bir tarayıcı olarak düşünebilirsiniz.

Edge ve Brave’den farklı olarak Firefox, size benzersiz bir tarama deneyimi sunan farklı bir motor olan Gecko’yu kullanır. Uzantıların Google Chrome’a ​​​​kıyasla küçük bir değişikliğe ihtiyacı var. Ancak Firefox, özel Firefox Eklentileri sayfasında geniş bir eklenti kitaplığına sahip. Gizlilik, Firefox için önemli bir odak noktasıdır. İzleme savunması açısından Chrome ve Edge’in sunduklarının ötesine geçerek çoğu üçüncü taraf izleyiciyi varsayılan olarak engeller. Tamamen gizli gezinme için, Firefox Özel Ağı hiçbir tarama verisinin kaydedilmemesini sağlar ve pencere kapatıldığında her şeyi siler. Ayrıca Google ve Bing’den DuckDuckGo’ya kadar tercih ettiğiniz arama motorunu doğrudan Firefox içinden seçme esnekliğine de sahip olursunuz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir