Her gün 1 milyar kişi WhatsApp kullanıyor

0

WhatsApp, çok önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Son açıklanan verilere göre mesajlaşma uygulamasını günlük 1 milyar kişi aktif olarak kullanıyor! Bu, dünyadaki her 7 veya 8 kişiden birinin WhatsApp kullandığı anlamına geliyor.

WhatsApp ve diğer Facebook platformları tam gaz!

Geçtiğimiz yıl 1 milyar aylık kullanıcı sayısına ulaşan uygulama, şimdi de bu istatistiği gün bazında başarmış durumda.

Tabii ki bu Facebook platformlarının gün geçtikçe daha da güçlendiğinin bir göstergesi. Örneğin Instagram günlük 700 milyon, Messenger 1.2 milyar, Facebook ise 2 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına sahip.

WhatsApp

Hız kesmeden her platformda yoluna emin adımlarla devam eden Facebook’un bir sonraki hamlesinin ne olacağı önemli. Bir ihtimal şirket Çin barajını yıkmayı deneyebilir. Çünkü 1.4 milyar kişinin yaşadığı ve çok çok önemli bir pazar olan Çin‘de, neredeyse birçok servis yasaklı durumda. 

Eğer bu baraj aşılırsa, Facebook ve diğer Facebook platformlarının çok daha etkileyici rakamlara ulaştığını görebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>