Huawei PC üretmeye başlıyor

1

Çinli telekomünikasyon devi Huawei, PC pazarına giriyor. Berlin’deki basın lansmanında, kendi üretimi olan 3 farklı PC modelini tanıtan firma, böylece hızla küçülen ve zor zamanlar yaşayan PC pazarında rakip şirketleri zorlayacak bir atılım yapmış oldu.

15.6 inç bir noteboook, bir adet 2-in-1  PC ve bir de ultra slim hibrid notebook tanıtan Huawei, 1500-1900 dolar arasındaki PC modelleriyle kendini Lenovo, HP  ve Dell’e rakip olarak konumlandırıyor. Daha üst segmente hitap eden Apple laptopları ise henüz rekabetin konusu değil ama Huawei’nin elindeki üretim gücüyle Apple’a rakip modeller de çıkarması bekleniyor.

PC pazarı küçülürken Huawei PC satmaya başlıyor

Gartner’ın raporlarına göre, PC pazarı 2015’te %8,3, 2016’da ise %3,7 küçüldü. Küçülmenin 2017’de de sürmesi bekleniyor. Dünyada her yıl satılan PC’lerin yarısını ise Lenovo, HP ve Dell üretiyor. Diğer markalar ise küçük paylar alıyorlar. Huawei’nin PC pazarındaki büyük oyunculardan mı yoksa küçük markalardan mı olacağını zaman gösterecek ancak halihazırda dünya çapında önemli bir lojistik ve teknik destek ağı olan markanın doğru bir pazarlama stratejisiyle pazar payını hızla büyütmesi bekleniyor.

Huawei’nin yeni PC’leri Haziran ayı ile birlikte Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Orta Doğu’da satışa çıkacak.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>