John McAfee dolandırıcılıkla suçlanıyor

0

John McAfee dolandırıcılık

McAfee’nin kurucu ismi John McAfee dolandırıcılıkla suçlanıyor. Kara para akladığı iddia edilen John McAfee, birçok spekülasyonda yer almıştı.

John McAfee dolandırıcılık yaptı mı?

Dünya devi bir yazılım şirketinin kurucusu olmasına rağmen John McAfee, finans alanında çok fazla demeç veriyor. ABD Adalet Bakanlığı’ndan ulaşılan bir belgeye göre John McAfee, dolandırıcılıkla suçlanıyor.

İddialara göre John McAfee, yatırımcılardan 13 milyon dolar değerinde para aldı. Kripto para sektörüne yakınlığıyla bilinen John McAfee’nin altcoin satın aldığı belirtiliyor. Bu altcoinleri kendisi değerlendiren John McAfee ve Watson gibi isimler, haksız yoldan 2 milyon dolar gelir elde ettiler.

Bununla birlikte John McAfee ve yanındaki isimlerin kripto para girişimleri aracılığıyla 11 milyon dolarlık haksız kazanç sağladığı da belirtiliyor. 75 yaşındaki simin, bununla da sınırlı kalmayarak vergi kaçakçılığı da yaptığı iddia ediliyor.

Yazılım dünyasında böylesine tanınan ismin, para aklama ve dolandırıcılıkla suçlanması, şirketine de büyük itibar kaybettiriyor. Şu anda iddia aşamasındaki bu bilgilerin doğru olup olmadığını mahkeme kararıyla göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>