Larry Ellison Tesla yönetim kuruluna girdi

0

ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu SEC’in Tesla’nın kurucusu Elon Musk’a yönelttiği şirket hisselerin manipule etme suçlamasının ardından Musk Tesla’nın yönetim kurulundan ayrılmak zorunda bırakılmıştı.

SEC, Musk’ı uzaklaştırdı

Ağır bir para cezası da ödemek zorunda olan Musk’tan sonra yeniden şekillenecek yönetim kurulundaki isimler de belli oluyor. 

Tesla’nın yönetim kuruluna, teknoloji dünyasının dev isimlerinden, Oracle’ın kurucusu Larry Ellison giriyor. Oracle şu anda Microsoft ve Alphabet’in ardından, dünyanın üçüncü büyük yazılım şirketi olarak kabul ediliyor ve Ellison aynı zamanda Oracle’ın yönetim kurulu başkanı olarak da görevine devam edecek.

Ellison’ın Tesla’nın yönetim kuruluna girmesiyle Tesla otomobillerindeki teknolojik alt yapının Oracle çözümleriyle daha fazla entegre olması da bekleniyor. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>