Microsoft CEO’su uzaktan çalışma sistemi hakkında konuştu

0

Microsoft CEO'su uzaktan çalışma

Microsoft CEO’su uzaktan çalışma sistemi hakkında düşüncelerini paylaştı. Nadella, bu sistemin uzun vadede sürdürülebilir olmadığını söyledi.

Microsoft CEO’su uzaktan çalışma sistemi sürdürülebilir değil dedi

Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada uzaktan çalışma sistemi uygulanmaya çalışılıyor. Artık kademeli normalleşmenin konuşulmaya başladığı bugünlerde, uzaktan çalışma modelinin kalıcı olup olmayacağı tartışılıyor.

Apple, Google ve Facebook kademeli olarak normalleşme planları yapıyor. Haziran, Temmuz aylarında kademeli olarak ofise dönüş başlanırken, yeni yıl itibariyle tamamen ofise geçilmesi düşünülüyor.

İlginç şekilde teknoloji dünyasının bazı dev isimleri, uzaktan çalışma sistemini verimli bulmuyor. Microsoft CEO’su Nadella yaptığı açıklamada, uzaktan çalışma sisteminin uzun vadede sürdürülebilir olmadığını söyledi. Nadella, çalışma ortamında insanlarla yüzyüze görüşmeyi, onlarla fikir alışverişinde bulunmayı ve toplantı sonrasında da bir şeyler paylaşmayı özlediğini belirtiyor.

Nadella ayrıca inşa edilen sosyal ortamların bu dönemde kısmen de olsa yıkıldığını söylüyor. Nadella, tüm bunları göz önünde bulundurarak fiziksel ofis kavramının devam etmesi gerektiğini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>