Netflix abonelik iptali yapıyor

0

Netflix abonelik iptali

Aktif olmayan kullanıcılar için Netflix abonelik iptali yapacak. Böylelikle üye olduğu halde içeriklerden yararlanmayan kullanıcılar, platformdan ayrılacak.

Netflix abonelik iptali neden yapılıyor?

Abonelik temelli hizmetlerde yaşanan en büyük sorunlardan biri de aktif olmayan kullanıcılar. Toplam kullanıcı sayısına bakıldığında aktif olmayan kullanıcılar da bu sayı içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla aktif olmayan kullanıcısı sayısının fazlalığı, platformların aktif kullanıcı oranlarının düşük görünmesine neden olabiliyor.

Netflix’in zombi hesap olarak nitelendirdiği bu hesaplar, toplam kullanıcıların yüzde 1’inden daha azını oluşturuyor. Ancak Netflix yine de bu hesaplarla ilgili düzenleme yapmayı planlıyor.

Bunun için aktif olmayan kullanıcılara aboneliğinize devam etmek istiyor musunuz şeklinde soru yöneltilecek. Buna soruya verilen cevaba bağlı olarak Netflix, abonelik iptallerini gerçekleştirecek. Aboneliği iptal olan kullanıcılar için ise 10 aylık bir süre tanınacak. Bu süre zarfında kullanıcılar aboneliklerini yeniden aktif hale getirebilecekler.

Netflix yöneticisi Eddy Wu, günümüzde para kazanmanın zor olduğunu ve bunun idareli harcanması gerektiğini söylüyor. Bu abonelik iptali ile kullanıcıların idareli harcama yapmalarını planladıklarını söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>