Techinside Google News
Techinside Google News

PR News’te Türk markaları

Türk Telekom ve TTNET, PR News Ödülleri’nde finale yükseldi.

Türk Telekom ve TTNET, dünya çapında en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını belirleyen PR News Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde 2 proje ile finale kaldı. Türk Telekom Telefon Kütüphanesi, TTNET ise Engelsiz Tivibu ile yüzlerce aday proje arasından sıyrılarak finalist oldu.

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) iş birliği ile geliştirilen Telefon Kütüphanesi, En Başarılı Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş-Özel Sektör İş Birliği’ kategorisinde finale kalmayı başardı. 2011 yılının aralık ayındaki Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirilen Telefon Kütüphanesi, görme engellilere verdiği hizmetin üçüncü senesini doldururken, toplamda 3 milyon dinlenme süresine ulaştı.

- Advertisement -

TTNET ise görme ve duyma engellilerin televizyon deneyimini kolaylaştıran ‘Engelsiz Tivibu’ hizmeti ile ‘Sosyal Fayda ve Ürün Dizaynı’ kategorisinde finale kaldı. Engelsiz Tivibu, görme engelli TTNET müşterilerine, kullandıkları ekran okuyucu programlarla Tivibu Web üzerinden kaliteli bir TV izleme deneyimi yaşatıyor. iOS işletim sistemine sahip tablet ve akıllı telefonlar için geliştirilen Tivibu Ev uygulaması, cihazların sesli kullanım özelliğiyle birleşerek konuşan kumandaya dönüşürken, Tivibu Ev ve Tivibu Web’e Engelsiz Tivibu klasörü eklenerek görme engelliler için sesli betimlemeli, işitme engelliler için ise betimlemeli alt yazılı film seçenekleri sunuluyor.

PR News Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri 12 Mart tarihinde Washington’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir