Siber güvenlik grubu kuruldu

0

Siber güvenlik grubu

Singtel, SoftBank, Etisalat ve Telefónica şirketleri siber güvenlik grubu kurdu. Siber güvenlik gurubu ile şirketlerin ve müşterilerin güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

Siber güvenlik grubu ile ne amaçlanıyor?

Siber güvenlik grubunu kuran dört farklı telekom şirketi, siber tehditlerle ilgili verileri müşterilerin güvenliği için paylaşacaklar. Yer ve zaman ne olursa olsun potansiyel tehditler anlık olarak bildirilecek ve gerekli önlemler alınarak müşterilerin güvenliği sağlanacak.

Ayrıca dört ortak ortak, nesnelerin interneti için siber güvenlik uygulamalarına odaklanan ve öngörülü analitik ve makine öğrenimini entegre eden bir teknoloji yol haritası geliştirecekler.

Singtel’in küresel siber güvenlik CEO’su Art Wong ortaklık hakkında: “Siber tehditler sıklık, ölçek ve sofistike olarak arttıkça, ulusötesi sınırlarda faaliyet gösteren işletmeleri savunmak için hızlı ve koordineli bir küresel müdahaleye ihtiyacımız var“ dedi.

SoftBank’ın bulut ve siber güvenlik şefi Andrew Schwabecher, bilgisayar korsanlarının saldırılar için birlikte çalışacakları çok köklü ve yapılandırılmış topluluklar oluşturduğunu da ekledi.

Gartner Inc tahminlerine göre 2020 yılına kadar internete bağlı 26 milyar cihaz olacak. Bu nedenle bu cihazların güvenliğinin sağlanabilmesi, şirketlerin odaklanması gereken en önemli konular arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>