Slack’e Google takvim desteği geldi

0

slackSlack, son dönemde hızla popüler olan kurumsal bir uygulama. Slack’ın amacı ise çok basit… Şirket içi çalışma arkadaşlarıyla anında mesajlaşma ihtiyacını Facebook Messenger veya WhatsApp gibi sosyal medya uygulamaları ile sürdüren profesyonellere, iş yaşamına uygun yetenekler sunan bir uygulama ulaştırmak.

Bu formülün tuttuğunu ve çok sayıda profesyonelin, iş arkadaşlarıyla Slack’ı kullanarak yazışmaya başladığını da görebiliyoruz. Slack daha önce Google Drive ve Google Docs servislerini sisteme adapte etmişti. Bu sayede Slack kanalında yazışan iş arkadaşları, üzerinde çalıştıkları projeler hakkında dosyalara hızlıca ulaşabiliyor hatta hemen Slack penceresinden linkle dosyalar üzerinde çalışabiliyordu.

Slack şimdi Google Takvim hizmetini de entegre etti. Böylece kullanıcılar artık Google hesabıyla Slack üzerinde yazışırken, Takvim uygulamasından bağlantıları Slack kanalında paylaşabilecekler, toplantı ve görüşme bildirimleri yapabilecekler.

Bu yeni özellikler sayesinde Slack’ın Türkiye’deki şirketlerde de kısa sürede popüler hale gelmesi hiç sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>