[Son dakika] Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsle mücadele için WhatsApp hattı açtı

0

Örgüt hastalıkla ilgili gelişmeleri WhatsApp’tan paylaşacak

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) koronavirüsle mücadele için WhatsApp hattı açtığını açıkladı. WHO’nun açtığı hatta abone olanlar koronavirüsle ilgili en son gelişmeleri anında öğrenebilecek. Bununla birlikte hastalıkla ilgili belirtiler ve korunma yöntemlerine  de erişmek mümkün olacak.

Bu numarayı kaydedin

WHO’nun koronavirüsle mücadele için belirlediği numara şöyle: +41 79 893 18 92 . WHO 1948 yılında kurulan bir örgüt ve merkezi İsviçre’nin başkenti Cenevre’de bulunuyor. Örgütün aralarında Türkiye’nin de 150’den fazla üye ülkesi mevcut. WHO’nun Türkiye ofisi 1959’da hayata geçiyor ve ülkemizde 25 çalışanı var.

Vaka sayısı 280 bine yaklaştı

 Öte yandan, Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin paylaştığı verilere göre, şu an itibarıyla dünyada 278 bin 655 koronavirüs vakası tespit edildi ve toplam ölü sayısı 11 bin 572 olarak açıklandı. Bu vakaların 81 bin 303’ü Çin, 47 bin 21’i İtalya ve 21 bin 571’i İspanya’da bulunuyor. Bununla birlikte iyileşen hasta sayısı ise 89 bin 276 seviyesinde bulunuyor.  Türkiye’de vaka ve ölüm sayısı dün akşam itibarıyla sırasıyla 670 ve 9 olarak bildirildi.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>