Storytel başkan seçimini yaptı

0

Storytel başkan

Storytel başkan seçimini açıkladı. Stefan Albrecht’i yeni başkanı olarak atandı.

Storytel başkan olarak Albrecht’i atadı

İsveçli sesli kitap akışı grubu Storytel, Stefan Blom’un istifa etmeye karar vermesinin ardından Hans-Holger Albrecht’i yeni başkan olarak önerdi. 58 yaşındaki Albrecht, müzik akışı hizmeti Deezer, telekom operatörü Millicom ve e-spor ve oyun firması MTG dahil olmak üzere medya endüstrisinde birçok üst düzey görevde bulundu.

Dünya genelinde yaklaşık 700 bin oyunla 25’ten fazla pazarda 1.8 milyon abonesi bulunan Storytel, Kasım ayında Audiobooks.com’u satın almayı kabul ettiğini ve ABD pazarına girişini işaret ettiğini söyledi.

Adaylık Komitesi başkanı Lars Bergkvist yaptığı açıklamada: “Hans-Holger Albrecht, medya endüstrisinde güçlü bir geçmişe ve uluslararası genişlemeden elde edilen kanıtlanmış deneyime sahiptir” dedi.

Blom, Audiobooks.com’un satın alınmasıyla özel sermaye şirketi EQT’nin yüzde 9,7 hissesine sahip olduğu Storytel için “yeni bir sayfanın” başladığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>