Teknoloji şirketleri garanti sürelerini uzatıyor

0

Teknoloji şirketleri garanti

Koronavirüs salgını nedeniyle teknoloji şirketleri garanti sürelerini uzatarak müşteri dostu önlemler alıyor. Lenovo ve Motorola da bu akıma katıldı.

Teknoloji şirketleri garanti sürelerini uzatarak destek veriyor

Koronavirüs salgını tüm dünyada hayatı neredeyse durma noktasına getirdi. Birçok teknoloji şirketleri hem koronavirüsle mücadeleye yönelik hem de bu salgın döneminde kullanıcıların evde kalmaları için çeşitli stratejiler geliştiriyor.

Teknoloji şirketleri, koronabirüs nedeniyle müşterilerinin mağdur olmaması için bu dönemde garanti sürelerini uzatıyor. Mart ayında Hauwei tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların ellerindeki cihazların garanti sürelerinin 3 ay uzatıldığı açıklanmıştı.

Benzer bir açıklama da Çin merkezli teknoloji devi Lenovo ve onun alt kuruluşu olan Motorola’dan geldi. Lenovo ve Motorola 15 Mart ile 30 Nisan tarihleri arasında garanti süresi dolan cihazların garantilerini 31 Mayıs’a kadar uzattığını açıkladı.

Elbette garanti süresini uzatmaya giden şirketler Huawei, Lenovo ve Motorola ile sınırlı değil. Realme, OnePlus, vivo ve Samsung da bu dönem için garantisi biten cihazların garanti süresini 31 Mayıs’a kadar uzattığını açıklamıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>