Tesla solunum cihazları gönderdi

0

Tesla solunum cihazları

Yaklaşık 1 ay önce Tesla solunum cihazları üretimi için çalışmalara başlamıştı. Binden fazla hastaneye bu cihazların gönderildiği duyuruldu.

Tesla solunum cihazları hastanelere gönderildi

Elon Musk, yaklaşık 1 ay önce koronavirüs ile mücadele kapsamında solunum cihazları üreteceklerini duyurmuştu. Musk bu kez, solunum cihazlarının üretiminin tamamlandığını ve ilk teslimatların yapıldığını bildirdi.

Musk, toplamda 1.165 adet solunum cihazı üretildiğini ve bunların teslimatlarının yapıldığını duyurdu. ilk teslimatların ise başta NYC Health Hatanesi olmak üzere İspanya gibi denizaşırı ülkelere de gönderildiği belirtildi.

En fazla vakanın görüldüğü New York’ta, başta solunum cihazı olmak üzere birçok tıbbi ekipmanın temininde sorun yaşanıyor. Bu nedenle üreticiler, özellikle New York için solunum cihazı ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

Koronavirüs ile mücadelede en büyük desteklerden biri de otomotiv sektöründen geldi. Tesla, Ford, VW gibi dev isimler fabrikalarını solunum cihazlarından maskelere kadar çeşitli tıbbi ekipman üretimi için dönüştürmüş durumdalar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>