TSMC üretim planlarını açıkladı

0

TSMC üretim

Yarı iletken sektörünün en büyük üreticilerinden biri olan TSMC, 2023 yılı için planlarını açıkladı. TSMC üretim hedefine 4nm’yi eklemiş durumda.

TSMC üretim için 4nm’yi hedefliyor

Yarı iletken sektöründe TSMC ile AMD arasında kıyasıya bu rekabet bulunuyor. Aslında bu rekabet, üreticilerin daha iyi ürünleri daha hızlı bir şekilde geliştirmeye çalışmasını sağlıyor ve bu da tüketicilere olumlu şekilde yansıyor.

Gelecekteki çalışmalarına yatırım yapmaya devam eden TSMC, 2023 yılına yönelik hedeflerini açıkladı. TSMC, 2023 yılında 4nm’ye geçiş yapacağını, bunun nod 6nm ile benzer özellikler taşıyacağını ve nm EUV’in gelişmiş versiyonu olacağı duyuruldu.

3nm’nin mimarisinin ve uyumlu ekipmanlarının diğerleriyle aynı şekilde olmasının bu üretim sürecini daha kolay hale getireceği belirtiliyor. AMD önümüzdeki yıl 5nm’ye geçiş yaparken, TSMC’nin 3nm için hazırlıklar yapacak olması bu rekabette TSMC’nin AMD’nin önünde olmasını sağlayabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>