Veri analiziyle Game of Thrones’un ana karakteri kim?

0

Game of Thrones şüphesiz son yılların en popüler dizilerinden biri. Kaldı ki dizinin en çok korsan indirilmeye maruz kalan TV dizisi olduğunu düşünürsek, ilginin ne denli büyük olduğunu anlayabiliriz.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones, diğer dizilerden alıştığımız üzere birkaç ana karakter üzerinden değil birçok farklı karakter üzerinden gidiyor ve bölüm bölüm bu karakterlerin göründüğü ekran süreleri değişiyor.

Bir IMDB kullanıcısı da, manuel olarak tüm karakterlerin ne kadar ekranda kaldığını kaydetmiş ve elde ettiği verilerle dizinin ana karakterlerini çıkarmış.

100 karakterin ekranda kalma süreleri

 Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi 7 sezonun toplamında en çok ekranda görünen karakter Jon Snow olmuş.

Game of Thrones

Jon Snow‘un ardından Tyrion Lannisten ve Daenerys Targaryen geliyor. Aşağıdaki görselde ise karakterlerin sezonlara göre ekranda kalma sürelerini görebilirsiniz.

Buna göre tabii ki ilk sezonda Ned Stark ilk sırada yer alırken, sonraki üç sezonda Tyrion Lanniester birinciliği kimseye kaptırmamış. Son olarak ise dizideki hanelere göre kategorize edilmiş ekranda kalma süreleri var.

Görebileceğinz üzere Stark hanesi genel toplamda Game of Thrones dizisinde en çok yer verilen aile olmayı başarmış.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>