Volkswagen egzoz gazı emisyonu için ceza ödeyecek

0

Volkswagen egzoz gazı

2015 yılında ortaya çıkan Volkswagen egzoz gazı emisyon skandalı, şirketi çok pahalıya patladı. Verilen kararla Volkswagen müşterilerine 830 milyon euro ceza ödeyecek.

Volkswagen egzoz gazı emisyonu için ceza ödeyecek

2015 yılında ABD Çevre Koruma Ajansı tarafından ortaya çıkarılan Volkswagen’in egzoz gazı emisyon skandalıyla ilgili karar verildi. Volkswagen’in müşterilerine ceza ödemesi yönünde karar açıklandı.

Ölçüm sonuçlarında 40 kata kadar oynama yapan Volkswagen’in, müşterilerine 830 milyon Euro ceza ödemesine karar verildi. 260 bin kişinin müdahil olduğu davanın faturası Volkswagen’e oldukça pahalıya patladı. 2018 yılında 1 milyar euroluk cezaya çarptırılan Volkswagen’in, bu kez müşterilerine tazminat ödemesine yönelik karar verilmiş oldu.

Paylaşılan bilgilere göre emisyon verileri yanlış verilen araç sahiplerine 1350 ila 6257 euro aralığında bir ceza ödemesi yapılacak. İlk etapta Volkswagen’in marka değerine zarar veren egzoz emisyonu skandalı, firmayı maddi anlamda da zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>