Volkswagen elektrikli araçlar için 2 milyar dolarlık yatırım yapacak

0

Volkswagen, aşırı dizel emisyonlarıyla ilgili bir mahkeme kararının geleceğe yönelik planlarını değiştirdi. Salı günü yapılan açıklamalarda on yıl için planlarını aktaran marka, sıfır emisyonlu araç altyapısı için 2 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi, bu yatırımlar dahilinde 500’den fazla şarj istasyonu kurmayı planladığını belirtti. Bu bakımdan pek çok üretici gibi Volkswagen de bu araç istasyonları ile birlikte geniş bir ağ kurarak, araçların sorunsuz bir şekilde kullanmasını amaçlayacak. Green City olarak adlandırılan ve yeşil şehirlerin oluşturulmasını amaçlayan farklı projeleriyle de dikkat çeken Volkswagen, tüm bu çalışmaları ile birlikte emisyon skandalını da unutturmak istiyor.

Temel Odak ABD!

Volkswagen için odak noktası ise ABD. Personellerini de bu doğrultuda yeniden istihdam eden Volkswagen, Amerika bölgesinin başkanı olarak Mark McNabb’ı atadı.

30 Ayda Bir 500 Milyon Dolarlık Yatırım Yapılacak

Şirket, 30 ayda bir 500 milyon dolarlık dört yatırım yaparak 2 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu. California Hava Kaynakları Kurulu ve Çevre Koruma Dairesi’ne konuyla ilgili müracaatlar yapan Volkswagen, resmi prosedürlerin yerine getirilmesi ile birlikte bu alanda etkin bir şekilde var olmaya başlayacak. Paylaşılan bilgilere göre resmi mevzuatların yerine getirilmesi adına 22 Şubat’a kadar ilk finansman planını paylaşılacak

ABD Dizel Satışı Durdurdu

Volkswagen, 2015 yılının sonlarında Birleşik Devletler’de dizel satışlarını durdurdu ve ABD dizel satışlarını sürdürme planının olmadığını açık bir şekilde belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>