YouTube mobil mesaj özelliğini açtı

0

YouTube, kullanıcılarn birbirine video gönderebileceği, text ve sembollerle mesajlaşabileceği mobil mesajlaşma özelliğini kullanıma açtı.

Google aslında çok sayıda farklı mesajlaşma uygulamasına sahipken, bir de YouTube’un kendi mesajlaşma uygulamasını yaygınlaştırmaya çalışması eleştiri konusu oldu. Ancak YouTube, kullanıcıların birbirine mobil olarak video ve mesaj gönderebilmesini, Facebook ile artan rekabetinde çok önemli bir avatanj olarak görüyor.

Halihazırda YouTube mobil uygulamasını telefona kurmuş olan kullanıcılar böylece beğendikleri videoların linklerini arkadaşlarına gönderebilecekler ve arkadaşları da uygulama içinde linke basarak videoyu hızlıca çalıştırabilecek.

Google bu özelliği Ocak 2017’de Kanada’da teste başlamış ve o günden itibaren Kanadalı kullancıların YouTube videosu paylaşma oranı, diğer ülkelere göre çok belirgin şekilde yükselmişti. Dolayısıyla YouTube mobil mesajlaşma özelliği sayesinde YouTube’daki izlenme rakamlarının hızla artmasını bekliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>