AT& dördüncü çeyrek sonuçları açıklandı

0

AT&T

AT&T dördüncü çeyrek sonuçlarını bildirdi. 2017 yılının son çeyreği, AT&T için oldukça verimli geçti ve Pazar beklentilerini aşmayı başardı.

AT&T Pazar beklentilerini geçti

Wall Street, şirket için dördüncü çeyrek tahminlerinin 40.1 milyar dolar gelirle hisse başına 75 sent kazanç olarak duyurmuştu. Ancak AT& T, beklentileri aşarak 41.68 milyar dolar gelirle hisse başına 78 cent kazanç bildirdi. Bir yıl önce şirket, 41.8 milyar dolar gelirle hisse başına 66 cent bildirimde bulunmuştu.

Bir önceki yıl 37.6 milyar doalr olan işletme giderleri, bu yıl 41.3 milyar dolara çıktı. Şirket, Pazar beklentilerini aşmış olsa da telekomünikasyon hizmetleri gelirlerinde ve telekomünikasyon gelirlerinde yaşanan düşüş nedeniyle yıllık gelirin az da olsa düşüş yaşadığını açıkladı.

Şirket portföyüne ABD’den 2.7 milyon ve Meksika’dan yaklaşık 1.3 milyon ile dördüncü çeyrekte 4.1 milyon yeni kablosuz müşteri eklendiği.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>