Elon Musk elektrikli kamyonu bu sefer tanıtabilecek mi?

0

Tesla’nın tasarladığı elektrikli kamyonun öyküsü arap saçına döndü ancak Elon Musk merak edilen kamyonu bu kez tanıtmaya kararlı.

2017 boyunca Musk’ın Twitter’dan yaptığı duyurularla sürekli heyecan yaratan ancak basına tanıtım tarihi sürekli ertelenerek Kasım ayına kadar gelen elektrikli kamyon için Musk bu sefer kesin konuştu ve tarih verdi: 16 Kasım Perşembe akşamı. 

Perşembe büyük gün

Musk’ın Twitter’den ve Instagram’dan yaptığı duyuruya göre yeni kamyon Tesla’nın tasarım ofisinde basına tanıtılacak. Kamyon hakkında henüz detaylı bilgi yok ancak ABD’de hem elektrikli hem de sürücüsüz kamyonlara talep oluşmaya başladı. Daha düşük maliyetle yük taşımak isteyen lojistik firmaları büyük heyecanla elektrikli kamyonları beklerken kamyon üreticileri de bu talebe karşılık vermek için kendi elektrikli kamyon modelleri üzerinde çalışmaya başladılar.

 

Thursday 8pm, Tesla Design Studio

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Musk daha önce, Tesla fabrikasındaki üretim problemleri nedeniyle elektrikli kamyonu tanıtmanın erken olacağını düşünüp tanıtımı Kasım ayına ertelemişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>