En iyi iş güvenlik duvarları

0

güvenlik duvarları

Güvenlik duvarı koruması kullanmayı düşündüğünüzde seçim yapabileceğiniz sayısız seçenek var. Harici bir güvenlik duvarına mı, sanal bir güvenlik duvarı kullanacağınıza, yoksa her ikisini de mi kullanacağınıza göre bu sorunun cevabı değişiyor. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi iş güvenlik duvarları:

İş güvenlik duvarları

Kaspersky

Hem yerel hem de daha geniş ağları güvence altına alabilen Kaspersky Internet Security reklamlar, üçüncü taraf çerezleri ve kötü niyetli içeriği engelleyebilir. Aynı zamanda etkileyici iki yönlü bir Windows güvenlik duvarı da sağlayabilir. Güvenlik duvarı, ağ üzerinden yapılan her bağlantıyı izler ve güvenilmez saydığı herhangi bir bağlantıyı işaretleyip sorgular. Ortak bir Wi-Fi şebekesi veya belirli dosya ve belgeler üzerinde denetimleri olan bir ofis kullanıyorsanız oldukça idealdir.

FortiGate

Sanal Özel Ağ (VPN), uygulama kontrolü, anti-malware, IPS, antispam, web filtreleme ve kablosuz kontrol içeren bir ağ koruması için tek elden kullanım yaklaşımı sağlıyor. İki farklı güvenlik duvarı türü; kurumsal güvenlik duvarı ve yeni nesil güvenlik duvarı sunuyor. Her ikisi de özellikle büyük işletmeler için yüksek performanslı güvenlik duvarları sağlar.

pfSense

pfSense, güçlü bir güvenlik sağlayan ve ana güvenlik duvarı işlevinden sapmayan ücretsiz açık kaynaklı bir güvenlik duvarıdır. Ağ Adresi Çevirisi (NAT), Çoklu WAN, Sunucu Yük Dengelemesi, Sanal Özel Ağ (VPN), Dinamik DNS ve daha fazlasını içeren esnek ve özelleştirilebilir özellikler ile bu bağımsız güvenlik duvarı, yaptığı işte oldukça iyi.

Comodo Internet Security Pro

Comodo, TCP ve UDP trafiğini verimli bir şekilde filtrelemek ve ağınızdaki tüm bağlantıları izlemek için mükemmel bir güvenlik duvarı hizmeti sunuyor. Güvenli olmayan trafiği tespit edebiliyor. Comodo’nun en önemli eksiği ise kullanıcıları açılır pencerelerle uyarıyor olması. “Daha sessiz” bir güvenlik isteyenler başka seçenekleri değerlendirebilir ancak Comodo görevini yerine getirme konusunda oldukça iyi.

Zone Alarm Pro

Zone Alarm Pro çevrimiçi yedekleme, kimlik hırsızlığını önleme ve şüpheli davranışlara bakarken ağınıza gelen ve giden trafiği izleyebilen, güçlü bir çift yönlü güvenlik duvarıdır. Zone Alarm ayrıca, herhangi bir ağ açığını gizleyerek, yetkisiz kişilerin ağınıza erişmesini sınırlayabiliyor. Zone Alarm ek olarak “gizli mod” özelliği de sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>