Hacker’lardan Game of Thrones sezon finali tehditi!

1

Game of Thrones

Geçtiğimiz haftalarda HBO büyük bir hack olayıyla karşı karşıya kalmış ve sunucularından 1.5 TB boyutundaki veri çalınmıştı. Tabii ki aralarında Game of Thrones ile ilgili de birçok verinin bulunduğu bu bilgilerin bazıları, internet sitelerinde ve forumlarda paylaşılmıştı.

Hatta HBO’nun bazı sosyal medya hesapları da ele geçirilmiş ve hacker’lar tarafından paylaşımlar yapılmıştı. Şimdi de aynı hacker’lar, GoT 7. sezon finalini resmi çıkış tarihinden hemen önce yayınlayacağını açıkladı.

“Game of Thrones sezon finalize hazır olun!”

Hacker’lardan “Mr.Smith” adıyla atılan e-mailde, GoT‘un 7. sezon finalinin resmi çıkış tarihinden önce yayınlanacağı belirtildi. Ayrıca aynı e-mailde, sadece sezon finali değil HBO‘nun tüm sosyal medya hesap bilgilerinin de internette paylaşılacağı duyuruldu.

HBO kanadından ise yapılan açıklamada hacker’lar ile iletişimde olmadıklarını, medya ilgisi çekebilmek adına daha önce çalınan bazı bilgilerin yayınlanabileceğini ve bu oyuna dahil olmayacakları vurgulandı.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>