Kripto paraların toplam değeri 200 milyar doları geçti

0

Bitcoin her gün yeni bir rekor kırıp fiyatını katlarken, dolaşımda olan kripto paraların toplam değeri de rekor kırarak toplam 200 milyar doları geçti.

Coinmarketcap’ın araştırmasına göre, 1 yılda değerini 10’a katlayan Bitcoin’in ardından piyasada yatırımcıların kripto paralara yönelmesi sebebiyle sistemdeki paranın toplam değeri 2000 milyar doları aştı.

1000’den fazla kripto para var

1000’in üzerinde dijital paranın bulunduğu piyasada, Bitcoin’in pazar değeri 125 milyar doları geçmişken, Ethereum da 30 milyar dolara yaklaşmış durumda. Bitcoin’in bölünmesiyle ortaya çıkan Bitcoin Cash 10 milyar dolar ve ABD’de FED gibi kurumların desteklediği, bankacılık sektörünün tanıdığı dijital para birimi olarak ünlenen Ripple ise 8 milyar dolarla piyasanın başını çekiyorlar.

Eğer dijital para piyasası bir şirket olsaydı, şu anda S&P 500 borsa endeks listesindeki en değerli 25. şirket olarak işlem görecekti. Öte yandan finans dünyasının önemli isimleri, kripto para alanında çok büyük bir balon oluştuğunu ve bu değerlendirmelerin büyük bir hızla geri çekilmesinin kaçınılmaz olduğunu savunuyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>