Nintendo kâr tahminini ikiye katladı!

0

Japonya manşeili uluslar arası elektronik şirketi Nintendo Switch satışlarıyla ses getirmeye devam ediyor. Şirket bu yıl için kar tahminini ikiye katladı.

Nintendo Switch satışlarıyla büyüyor

Japon video şirketi, yeni oyun konsolundaki arz sıkıntısı nihayet atlatmaya başlıyor. Nintendo Switch satışlarıyla toparlandı yıllık faaliyet karını 1 milyar dolar olarak açıkladı. Wii U satışlarıyla sıkıntı yaşayan şirket, Switch’in Mart 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana dokuz yılın en yüksek seviyesine ulaştı.  Böylelikle şirketin hisse fiyatları iki katına çıktı.

Şirket sadece üç ay öncesine kadar 500 milyon dolarlık kar beklentisindeydi. Ancak geçtiğimiz üç ayın tahmin edilenden çok daha iyi geçmesiyle kar beklentisi ikiye katlandı. Şirket toplamda 2.9 milyon Switch satışına ulaştı. Nintendo ayrıca yıllık Switch satış tahminlerini 10 milyon adetten Mart 2018’e kadar 14 milyon adede yükseltti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>