Ripple akıllı sözleşme patenti aldı

0

Ripple akıllı sözleşme

Ripple akıllı sözleşme tasarımı için yeni bir patent aldı. Bu patentle birlikte Ripple, orackle’ları kullanabilen akıllı sözleşme hayata geçecek.

Ripple akıllı sözleşme için çalışıyor

Kripto para piyasasının önemli isimlerinden Ripple, blockchain alanındaki liderliğiyle de ön plana çıkıyor. Ripple tarafından çalışmaları devam eden yeni tasarımla, dış dünyadan toplanan verilere dayanacak.

Aslında ilk olarak 2018 yılında başvurusu yapılan patentte, akıllı sözleşmelerle öz sermaye oranlarında belirli bir eşiğe ulaşmadan önce koşulların karşılanabilmesi hedefleniyor. Petrol endüstrisinden örnek verecek olursak; ham petrol sevkiyatının yoğunluğu hakkında veri sağlanarak akıllı sözleşmeyle ticaret yapılıp yapılmayacağı konusuna karar verilecek.

Aslında çoğunlukla Ethereum ile ilişkili olan akıllı sözleşmeler, blockchain piyasasına yeni yetenekler kazandırıyor. Bununla birlikte BitMEX borsası, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi için Bitcoin Core katılımcısına 50 bin dolarlık hibe de verdi.

Şu anda patent aşamasında olan akıllı sözleşmenin hayata geçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor. Ripple’ın bu konuda aktif bir planının olup olmadığını ilerleyen süreçte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>