Rusya’da üniversitelerde kripto para eğitimi başlıyor

0

üniversitelerde kripto para

Üniversitelerde kripto para eğitimine yönelik yeni eğitim planları başlatılıyor. Buna yönelik planlama yapan son ülke ise Rusya oldu. Böylelikle Rusya’da üniversitelerde kripto para eğitimi verilecek.

Üniversitelerde kripto para dönemi

Kripto para teknolojileri, birçok kişi için yeni bir iş kapısı haline geldi. Ancak bu alan üzerine çalışan kişilerin büyük çoğunluğu, akademik bir eğitimi olmadan bu alana yöneliyor. Dolayısıyla bu alandaki çalışmaların aslında sağlam bir temele oturmadığını söyleyebiliriz. Bu alandaki açığı gören üniversiteler, akademik düzeyde eğitim başlatıyor. Geçtiğimiz günlerde Venezuela, Arjantin ve İspanya’daki üniversitelerde bu yönde bir eğitim planlaması duyurulmuştu.

Son olarak Rusya’da 3 üniversite, kripto para eğitimlerine başlayacağını duyurdu. Voronezh State University, Don State Technical University ve Novosibirsk State University, eğitim için çalışmalara başladı. Eğitim kapsamında, kriptografi ve blockchain dersleri verilecek. Dersler Avrupa, Hindistan ve ABD’den bu alanda uzam kişiler tarafından verilecek. Ayrıca bu eğitimler sadece Rus öğrenciler ile sınırlı kalmayarak, yurt dışından gelen öğrencilere de verilecek. Böylelikle bu eğitimi alan öğrencilerin, yaptıkları çalışmalar ile ülke ekonomisine katkı sağlamaları hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>