Sağlık kayıtları blockchain ile görülecek

0

sağlık kayıtları blockchain

Walmart tarafından alınan bir patent sayesinde, sağlık kayıtları blockchain ile görülebilecek. Blockchain sistemi ile hızlı, şeffaf ve doğru sonuçlara ulaşılabilecek.

Sağlık kayıtları blockchain ile tutulacak

Perakende devi Walmart, blockchain alanında yenilikçi çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Walmart son olarak, sağlık kayınlarında blockchainin kullanılacağı bir patent aldı. Bu patentin hayata geçirilmesi ile hasta, depolanan sağlık verilerine biyometrik imzası ile ulaşabilecek. Tüm tahlil ve film sonuçları bu sistem üzerinden görülebilecek. Sağlık personelleri de hastaya ait geçmiş kayıtlara kolaylıkla ulaşabilecek.

Birçok bölgede, hastanın başka bir sağlık kuruluşuna sevk edilmesi durumunda eski kayıtlara ulaşamama problemi yaşanıyor. Blockchain sistemi, hasta başka bir sağlık kuruluşuna sevk edildiğinde, tüm test sonuçlarının sevk edinilen kuruluşa aktarılmasını sağlayacak.

Walmart bu projede sağlık sigortası şirketi Humana ile ortak bir çalışma gerçekleştirecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>