Siyasi seçimde blockchain kullanılacak

0

siyasi seçimde blockchain

Yeni Zelanda’daki bir siyasi seçimde blockchain kullanılacak. Blockchain ile yapılacak seçimlerde, seçim sonuçlarının güvenliğinin sağlanması isteniyor.

Siyasi seçimde blockchain ile yeni dönem

Yeni Zelanda’da The Opportunity partisi gelecek ay genel başkanı seçimine gidiyor. Yapılacak olan seçimlerde blockchain kullanılarak Yeni Zelanda’daki ve tüm dünyadaki partilere örnek teşkil edilmesi planlanıyor. Partinin şu anki genel başkanı Geoff Simmons, bu seçimin diğer partilere de örnek olması istediğini söylüyor.

Partinin blockchain’i kullanmak için iş birliğine gittiği Horizon State şirketi, şeffaf ve kapsayıcı bir süreç yönetimi yapacaklarını belirtiyor. Şu anda yaklaşık 4000 üyesi bulunan partinin, teknoloji odaklı bu hamle ile büyüme göstermesi bekleniyor. Eğer blockchain sistemi 1 Aralık’taki seçimde kullanılırsa, teknolojinin siyasetteki etkisi de artacak. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>